18 oktoober 2021

Jüri Samarütel 1938 – 2018

Head kolleegid,

Eesti Anestesioloogide Seltsi, anestesioloogia ja intensiivravi eriala on tabanud valus kaotus – 2. jaanuaril 2018 lahkus paljude kolleegide õpetaja, emeriitdotsent Jüri Samarütel. Jüri Samarütel jättis kustumatu jälje Eesti anestesioloogia ja intensiivravi eriala arengusse. Ta oli legendaarne Tartu Ülikooli dotsent, meie eriala diplomieelse ja ennekõike diplomijärgse koolituse pikaaegne eestvedaja. Eesti Anestesioloogide Seltsi asutajaliikme ning presidendina aastatel 1979-2003 seisis ta ennekõike selle eest, et maailma teadussaavutused jõuaksid võimalikult kiiresti meie kliinilisse praktikasse. EV Sotsiaalministeeriumi erialanõunikuna pani ta aluse anesteesia ohutusnõuete ning intensiivravi standardite juurutamisele vabariigis. Tema teadustööd vedelikuainevahetusest ja happe-alustasakaalust ning kehavälisest vereringest olid teedrajavateks uuringuteks erinevate ravivõtete juurutamisel kardiokirurgias, anesteesias ja postoperatiivses ravis. Meenutame Jüri Samarütelit kui pühendunud ning äärmiselt erudeeritud Õpetajat, dotsenti selle sõna kõige sügavamas tähenduses. Oma tegevuses seadis ta alati esikohale patsiendi huvid, oli alati aus ja põhimõttekindel.

Emeriitdotsent Jüri Samarüteli ärasaatmine toimub 6. jaanuaril kl 15 Tartus, Pauluse kirikus ning muldasängitamine Tartu Pauluse kalmistul.

Sügava tänutundega,

Eesti Anestesioloogide Seltsi juhatus

Uudised

Juhatuse valimised ja üldkogu 2021

30.01.21 kell 16:00 Zoomis

Koolitustoetuste reglement

Koolitustoetuste taotlemise reglement 2021

Valimiste kord ja kandidaatide esitamine 2021

Seltsi juhatuse ja presidendi valimise korra küsitlus-hääletus on lõppenud. Hääletas 85 inimest. Juhatuse pakutud variandi poolt hääletas 84 ja üks inimene oli...

EAS virtuaalne seminar

13. november 2020, virtuaalruum

29. septembril toimub professor Tuuli Metsvahi inauguratsiooniloeng

On heameel teada anda ja kõiki kuulama kutsuda – Tartu Ülikooli laste ja...